// JavaScript Document

SICÍLIE

17.9. - 28.9. 2016

SICÍLIE

17.9. - 28.9. 2016


Po dobrodružné cestě do Malajsie jsem myslel, že už mám v roce 2016 docestováno. Jenže život plyne a přináší nové a nové cesty. V mé cestě se objevila přítelkyně Zdeňka (nyní už manželka) a spolu jsme si naplánovali krátkou po prázdninovou dovolenou.

Pár dní dovolené mi ještě po Malajsii zbylo, tak jsme se po rychlé dohodě vypravili na desetidenní cestování po Sicílii a blízkých Liparských ostrovech. Termín jsme horkotěžko vybrali do nějaké volného místa v našem nabitém kalendáři. Tak se nakonec jelo v druhé polovině září, kdy už je po turistické sezóně, ale stále na jihu teplo i na koupání.

Proč Sicílie? Vybrali jsme si podle sopek. Stromboli, Etna, Vulcano, tyto sopky nás lákaly a byly prvotním impulzem, proč se vypravit do těchto jižních italských končin.

Letenky jsme bookovali 4.8. a odlét byl 18.9., takže jsem tentokrát měl dost času na přípravu a promyšlení cesty. Plán jsme postupně dali dohromady den po dni, hotely jsme z části zabookovali dopředu, z části jsme to nechali až na místo. Let do Katánie byl s přesedáním v Římě, tak jsme se rozhodli, že toho využijeme a podíváme se i do něj.

Měli jsme na to celý den, kdy jsme ráno přiletěli z Vídně do Říma a večer jsme pokračovali do Katánie. Potom jsme strávili pár dní na Sicílii, kde jsme navštívili historické město Syrakusy a vyšplhali jsme na úplný vrchol sopky Etna.

Poté jsme se přesunuli na Liparské ostrovy, kde jsme postupně viděli ostrov Vulcano s jeho stejnojmenou sopkou, potom jsme strávili dva dny na ostrově Lipari, kde jsme se potápěli a projeli ho skútrem kolem dokola. Poslední zastávkou byl ostrov Stromboli, kde na nás čekala 900m vysoká stejnojmenná aktivní sopka. Tu jsme při nočním výstupu úspěšně zdolali.

Zbývající dny cestování nás opět čekali na Sicílii, kde jsme navštívili historickou Taorminu, útulné ospalé městečko Castiglione di Sicilia, prošli jsme řekou v zajímavé soutězce Gole Alcantara nebo jsme navštívil přímořské město Aci Trezza. Na závěr jsme se vykoupali na pláži v Katánii, přespali na letišti a vydali se na celodenní cestu domů do Prahy.

Cestovalo se nám výborně, užili jsme si každého dne naší cesty a poznali jsme mnoho krás Sicílie a Liparských ostrovů. K tomu návdavek naprosto výborná italská jídla, na která jsme se každý den těšili. Vše bez problémů, mohu tuto oblast jen doporučit.

Během cesty nám nějak nezbýval čas psát deník, ale moje žena má výbornou paměť, tak ho mohla dopsat i po delší době, kdy já už si nic nepamatuju.


PLÁN CESTY / VZDÁLENOSTI


Praha – Vídeň / 300 km = 600 km
Vídeň – Řím / 760 km = 1520 km
Řím – Katánie / 540 km = 1080 km
Katánie – Syrakusy / 70 km
Syrakusy – Etna / 100 km
Etna – Millazo / 130 km
Millazo – Vulcano – Lipari – Stromboli / 60 km = 120 km
Millazo – Taormina / 90 km
Taormina – Castiglione di Sicilia / 30 km
Castiglione di Sicilia – Gole Alcantara / 10 km
Gole Alcantara – Aci Trezza / 50 km
Aci Trezza – Katánie / 20 km

Celkem cesta: 3820 km

Měna (k 09/2016)

euro - 1 Eur / 27,5 KčV další kapitole >>> Vídeň, Řím